Jezdecký festival

jezdecký festival
21. 3. 2018 - 25. 3. 2018

Grand Prix C-E-T v Lysé při festivalu pro Štětinu

24. 3. 2017 20:23

Grand Prix C-E-T v Lysé při festivalu pro Štětinu

Vrcholem skokové části Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byla v pátek 24. března Grand Prix Czech Equestrian Teamu. V nejnáročnější dvoukolové skokové soutěži těchto závodů nakonec zvítězil Jan Štětina, který sedlal koně Zento-S…

 
Napínavý průběh Velké ceny sledovaly zcela zaplněné ochozy haly „C“ výstaviště v Lysé nad Labem. Ze čtrnáctičlenného startovního pole se šest dvojic dostalo do druhého kola bez trestných bodů. Dalo se tak očekávat, že právě mezi těmito jezdci se rozhodne o vítězi. Trestné body z obou kol se sčítaly, v případě jejich rovnosti pak rozhodoval o pořadí soutěžících lepší čas druhého kola.
 
Dvoukolovou soutěž 130 až 140 centimetrů vysokou dokončila jako první zcela bezchybně Veronika Turečková s Einsteinem. S trasou druhého kola si navíc poradila velmi rychle, čímž dostala pod tlak zbytek startujících. Jan Štětina sedlal v této zkoušce dva koně. S Verdim-S projel trasu o pár desetin rychleji než Veronika Turečková, chyba z prvního a poté i druhého kola ho však připravila o možnost dobrého umístění. Větší naděje měl se Zentem-S, s níž dokončil první kolo bezchybně a do druhého kola nastupoval jako jeden z posledních. I s druhým parkurem si poradili výborně a jako jediní dokázali dokončit v čase kratším než 47 vteřin. S náskokem více jak dvou sekund na ostatní nakonec zaslouženě zvítězili. Zento-S byl v loňské Grand Prix Czech Equestrian Teamu při festivalu v Lysé nad Labem třetí, tehdy ho však sedlal ještě Jiří Luža, který před rokem startoval i s Benitem-S, s nímž zvítězil. Plzeňská stáj Schneider si tak podruhé v řadě připsala festivalové prvenství v hlavní skokové soutěži.
 
Třetí příčku si za svůj výkon v letošní lysolabské Velké ceně vysloužili Martin Šoupal a Femina 1, kteří také dokončili obě kola bezchybně. Čtvrtou pozici získal Tomáš Lomský s New Dancerem a elitní pětku uzavřel Rudolf Doležal s Corijanou 1. Ten startoval v úplném závěru soutěže a mohl na poslední chvíli připravit Jana Štětinu o vítězství. Jedna chyba ho však nakonec posunula na pátou pozici. 
 
Během pátečního dne se uskutečnily ještě další tři skokové soutěže. Dopoledne bylo na programu i klání pro dvoučlenné týmy, v němž se radovalo mělnické duo Denisa Vegrichtová a Viktorie Šusterová. Před samotnou Grand Prix proběhla soutěž S* (125 cm), v níž nenašla přemožitele Andrea Halíková. O závěr dne se pak postaral turnaj v Pony-games, což jsou štafetové soutěže dětí na ponících. Divákům se představil výběrový tým z České republiky a pozvánku k utkání přijalo družstvo z Rakouska. Právě rakouský výběr se nakonec radoval z vítězství. 
 
V sobotu se během dopoledne uskuteční drezurní soutěže, v nichž se od půl desáté představí jezdci a koně ve volných sestavách na hudbu. Právě tyto tzv. küry jsou pro diváky velice atraktivní a zajímavé. Odpoledne bude věnováno další z estetických jezdeckých disciplín, a to voltiži.  Od 18.30 hodin se návštěvníci výstaviště v Lysé nad Labem těšit na večerní show program, který odstartuje skoková soutěž Mini-Maxi. Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.  

 

VIDEO ZÁZNAMY Z JEZDECKÉHO FESTIVALU NAJDETE POD TÍMTO ODKAZEM

FOTOGALERIE Z JEZDECKÉHO FESTIVALU NAJDETE POD TÍMTO ODKAZEM

SDÍLEJTE FOTKY Z JEZDECKÉHO FESTIVALU NA SÍTÍCH A PŘIDEJTE #jezdeckyfestival

 

Pořádají:

 

Equinet s.r.o (PR a marketing) - Jezdecký klub Jezdci.cz (sport) - Výstaviště Lysá nad Labem s.r.o. (veletrh)

 

Hlavní partner:

 

Platinum a Gold partneři:

 
     

 

Silver a Bronze partneři:

   
 
 
 

 

 

Hlavní mediální partneři:

 

Mediální partneři:

 
   

 

Produktoví partneři:

 

 

Partneři soutěží a dílčích částí programu:

dressage-index.cz | Equiservis | Equi transport | Equistore Lysá | Equi-trek PrahaHorse Style | Irel  | MANMAT | Nutri Horse | Pavo | Zemský hřebčinec Písek |  Zemský hřebčinec Tlumačov | Národní hřebčín Kladruby nad Labem |

 

Technický personál:

Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby n. L.

 

Zvuková a světelná technika:

MB Agency