Jezdecký festival

jezdecký festival
22. 3. 2019 - 24. 3. 2019

Jezdecký festival 2018 v Lysé nabídne 36 soutěží

22. 1. 2018 11:23

Jezdecký festival 2018 v Lysé nabídne 36 soutěží

Pátý ročník Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem nabídne celkem 36 soutěží ve čtyřech jezdeckých disciplínách, kterými jsou drezura, skoky, spřežení a voltiž. Pětidenní akce proběhne do středy 21. do neděle 25. března 2018…

 
Novinkou v připravovaném rozpisu bude rozšíření pony soutěží v parkurovém skákání do dvou dnů. Vyhrazena jim bude dopolední část sportovního programu nejen ve středu, ale i ve čtvrtek. S tím částečně souvisí i další novinka. Pony soutěže jsou od letošního roku nově zařazeny do seriálu Zimní jezdecký pohár ČJF, který pravidelně vrcholí právě při Jezdeckém festivalu v Lysé. Jeho finále v parkurových soutěžích je naplánováno na čtvrtek. Skákat se bude na výstavišti v Lysé ovšem i v pátek. Na dopoledne jsou připraveny nižší soutěže od stupně Z, odpoledne se pak návštěvníci mohou těšit na dvoukolovou Grand Prix Czech Equestrian Teamu s výškou překážek 130 a 140 centimetrů. 
 
Na sobotní dopoledne pořadatelé tradičně plánují drezurní soutěže. Od 8.00 hodin ráno se pojede úloha St. Georges, následovat budou tři volné sestavy na hudbu od juniorské úrovně, přes Intermediate I až po Grand Prix. Také voltižnímu programu budou v sobotu odpoledne dominovat volné sestavy. Celkem je vypsáno osm soutěžních kategorií. Sobotní večerní show program zahájí skoková soutěž Mini-maxi, na níž naváže ještě jezdecká ukázka Jump and Drive. Na její start se postaví společně skokoví jezdci s vozataji. Poté bude následovat celá řada dalších jezdeckých vystoupení. 
 
Neděle bude celá vyhrazena vozatajům. Po hobby soutěžích jednospřeží a dvojspřeží se divákům představí dvojspřeží pony. Další tři soutěže v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží budou finálovými soutěžemi Zimního jezdeckého poháru ČJF v této disciplíně. 
 
Kompletní přehled všech soutěží najdete na adrese: www.jezdeckyfestival.cz/souteze.html

ZÁŠTITA:

Hlavní partneři:

Partneři:

 
 

 

Mediální partneři:

 

Seznam vystavovatelů:

Centrum přívěsů Mělník

Contipro - výrobce kloubní výživy Geloren

Decathlon - vše pro 70 sportů

De Heus - výrobce krmiv Energys

Dibaq - výrobce krmiv Fitmin

EQUESTRIANS - jezdecké potřeby

EQUICOV - výroba a vývoj vnitřních i venkovních boxů a vybavení stájí

FARNAM - kosmetika pro koně - společnost Animal Central

FITMIN - krmiva nejen pro koně - společnost Dibaq

GENERALI - pojišťovna - pobočka Roztoky u Prahy

Höveler - kvalitní krmivo pro koně

Irel - kosmetika a potravinové doplňky

Koňské knihy - vydavatelsktví a e-shop - společnost Arcaro

ManMat - jezdecké potřeby pro koně

Orling - kloubní výživa a doplňková krmiva

ZOOprodukt Ešpandr - prodejce jezdeckých potřeb