Jezdecký festival

jezdecký festival
20. 3. 2020 - 22. 3. 2020

Jezdecký festival v Královicích nabídne 27 soutěží

18. 2. 2019 16:05

Jezdecký festival v Královicích nabídne 27 soutěží

Sportovní program Jezdeckého festivalu 2019 je připraven! Měsíc před startem tohoto sportovního svátku v Královicích u Slaného pořadatelé zveřejnili rozpis soutěží a otevřeli možnost přihlašování pro účastníky. Během tří dnů proběhne 27 soutěží.

 
Parkury, vozatajství, voltiž a drezura. To vše bude k vidění od 21. do 24. března v Královicích u Slaného během Jezdeckého festivalu. „I když se jedná o 6. ročník akce, v Královickém dvoře to bude pro nás velká premiéra,“ říká ředitel závodů Josef Malinovský.
 
První den závodů je převážně vyhrazen pro parkurové soutěže, které jsou tzv. otevřené. Přihlásit se do nich totiž mohou všichni jezdci a koně s jezdeckou licencí. První tři klání jsou určená pro děti na ponících, v ostatních již budou soupeřit účastníci na velkých koních.
 
„Páteční program je rozdělen do tří časových úseků. Od 8.00 hodin ráno budou probíhat soutěže pony a základní úrovně. Od zhruba 15.00 hodin máme naplánované dvě soutěže na lehkém a středním stupni obtížnosti. V 18.00 hodin by měla odstartovat Velká cena Czech Equestrian Teamu s finále pro 10 nejlepších dvojic, jedná se již o středně těžkou kategorii s výškou překážek 135 centimetrů,“ upřesňuje Josef Malinovský.
 
Ani po tomto parkurovém vrcholu královická hala neosiří. Následovat bude atraktivní soutěž Mini-Maxi, kdy jezdci s koňmi překonávají kombinace malých a velkých překážek, které se postupně zvyšují. Maximum může jít třeba až na 160 centimetrů či více. Na úplný závěr pak proběhne skokově-vozatajská show Jump and Drive, kdy mezi sebou soutěží týmy složené z parkurového jezdce a vozataje. „Komu se ani poté nebude chtít domů, může se ještě podívat na další připravené jezdecké ukázky. Rozhodně se v pátek vyplatí dorazit všem Středočechům i po skončení běžné pracovní doby,“ doplňuje ředitel závodů. 
 
Velmi pestrá bude sobota, kterou lze označit za hlavní den celého mítinku. „Pojede se celkem šest finálových soutěží Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Přihlásit se do nich může každý, kdo alespoň jednou zaboduje v některé ze čtyř předešlých kvalifikacích tohoto seriálu. Přihláška ovšem bude potvrzena pouze dvaceti nejlepším v každé z kategorií, jimiž jsou ve skocích pony, malá a velká túra, v případě vozatajů pak jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. – Jezdci a koně do prvního kola dvoukolové soutěže nastoupí vždy v obráceném pořadí dle kvalifikačního žebříčku. Jako poslední tak vždy odstartuje vítěz kvalifikace a napětí tudíž bude gradovat,“ popisuje Josef Malinovský. Parkurová finále budou probíhat od 8.00, 10.00 a 12.00 hodin, vozatajská pak od 15.00, 17.00 a 19.00 hodin. Ani tentokrát by neměl chybět doprovodný program, který zpestří přestávky mezi soutěžemi. 
 
Festivalová neděle je vyhrazena estetickým jezdeckým disciplínám, jimiž jsou voltiž a drezura. Jak ve voltiži, jež je možné přirovnat ke gymnastice na koni, tak v drezuře laicky označované jako „krasobruslení“ na koních, se bude soutěžit ve volných sestavách na hudbu. Půjde tak nejen o sportovní, ale i o umělecký zážitek. Voltižní jezdci soutěží navíc v pestrých dresech, resp. kostýmech.
 
Jezdci se mohou přihlašovat k účasti od teď až do 20. března. Taktéž je možné objednávat ubytování v areálu Královického dvora, příp. v blízkém okolí. To je doporučeno rezervovat nejméně 14 dní před začátkem akce. „Široká veřejnost si může již nyní zakoupit vstupenky. Ty jsou v předprodeji za pouhých 50 korun, tedy o polovinu levnější, než budou stát na místě,“ dodal na závěr Josef Malinovský. Další podrobnosti najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.

ZÁŠTITA:

Hlavní partner:

 

Partneři:

 
     

 

Mediální partneři:

 

Seznam vystavovatelů 2019:

AK Fahrzeugbau – horsetrucks

Centrum přívěsů Mělník

Decathlon - vše pro 70 sportů

De Heus - výrobce krmiv Energys

Dibaq - výrobce krmiv Fitmin

Do sedla - jezdecké potřeby

Equicov - výroba a vývoj vnitřních i venkovních boxů a vybavení stájí

Farnam - kosmetika pro koně - společnost Animal Central

Generali - pojišťovna - pobočka Roztoky u Prahy

Höveler - kvalitní krmivo pro koně

Koňské knihy - vydavatelství a e-shop - společnost Arcaro

ManMat - jezdecké potřeby pro koně

ZOOprodukt Ešpandr - prodejce jezdeckých potřeb