Jezdecký festival

jezdecký festival
20. 3. 2020 - 22. 3. 2020

Již v lednu na jezdecké závody v ČR i do zahraničí

11. 1. 2014 02:31

Již v lednu na jezdecké závody v ČR i do zahraničí

První měsíc v roce 2014 nabídne jezdeckým nadšencům nejednu možnost zazávodit si se svými koňmi. Někteří skokoví jezdci se chystají na zahraniční výjezdy, skákat se však bude i v ČR, a to díky seriálu halových závodů Jump and Drive Winter Tour 2014.

Nově vzniklý seriál Jump and Drive Winter Tour zahrnuje jak skokové soutěže, tak soutěže spřežení a nabízí jezdcům aktivně sportovat se svými koňskými svěřenci i v zimních měsících. Zejména při současném průběhu zimy to může být velmi atraktivní příležitost. První domácí dvoudenní skokový mítink je plánovaný již na 18. a 19. ledna. Soutěže na stupních obtížnosti Z až S** (s výškou překážek od 100 do 130 centimetrů) proběhnou v jezdeckém areálu v Hradištku u Sadské. Pořadatelem však není provozovatel centra Jezdecká škola Equus Kinsky, nýbrž Sportovní klub Artego v čele se známým komentátorem jezdeckých závodů Alešem Suchánkem.
 
Jezdci budou moci sbírat body při Jump Winter Tour 2014 ve třech túrách, jejichž vyvrcholení proběhne ve dnech 19. – 23. března na výstavišti v Lysé nad Labem při velkém Jezdeckém festivalu. Pro parkurové jezdce to je základní (Z, ZL), malá (L*, L**) a velká (S*, S**) túra. Vozatajové, kteří si však musí počkat až na začátek února, budou mít soutěže Drive Winter Tour rozděleny do kategorií jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Oboje závody budou zahrnovat i jiné „neseriálové“ soutěže a jejich program bude velmi pestrý.
 
V únoru bude Jump and Drive Winter Tour pokračovat druhými koly. Ve skokových soutěžích proběhnou závody opět v Hradištku, a to ve dnech 22. a 23. února. Ještě před tím se uskuteční dvoje závody ve spřežení, které jsou oproti skokovým soutěžím naplánované pro změnu do jiných jezdeckých areálů. Zatímco dějištěm prvního kola je 1. února Hradištko u Sadské, na druhý termín se všichni mohou těšit do nové haly ve Zduchovicích nedaleko Kamýku nad Vltavou. Tato část Drive Winter Tour 2014 bude v sobotu 15. února vůbec první oficiální soutěží, která se v této nově vybudované zduchovické hale pojede. Nelze opomenout ani třetí kolo Drive Winter Tour ve Slatiňanech. Na to se vozatajští jezdci mohou těšit v sobotu 8. března.
 
Ve stejném období, kdy se u nás bude konat první mítink Jump and Drive Winter Tour 2014, budou v Sharjah závodit na mezinárodních skokových závodech kategorie CSI*/** dvě Češky s francouzskými kořeny Emma a Charlotte Augier de Moussac. Nebude to ovšem jejich první výjezd v roce 2014, neboť premiéru si letos odbudou o týden dříve v Abu Dhabi. Tam se konají mezinárodní závody CSI*** včetně bodování ve Světovém poháru ve dnech 9. až 11. ledna. Své zastoupení bude mít Česká republika i Lieru, a to díky Dominice Turkové. Ta se tam chystá závodit při CSI** ve dnech 30. ledna až 1. února. 
 
Posledním skokovým výjezdem prvního měsíce roku 2014 bude ten do rakouského Villach Treffen. Chystají se tam ve dnech 30. ledna až 2. února závodit Aleš Opatrný, Natálie Roučková a Barbora Kejvalová. Náš nejlépe umístěný český reprezentant ve Světovém poháru 2013/2014 Aleš Opatrný se tam mimo jiné představí i s koněm Caramouche. Právě tomuto koni vděčí za výborné umístění v elitní pětce Centrální evropské divize, neboť se společně s ním stal vítězem Grand Prix Cejle v závěru roku 2013. Nyní sice o body do SP nepůjde, ale i tak se bude závodit až do úrovně tří hvězd a tato dvojice jistě bude bojovat o přední umístění.
 
Jeden výjezd se chystá i ve vytrvalosti, a to CEI** v Kathu. Na dvouhvězdové úrovni se představí Tereza Kopecká a o úroveň níž odstartuje Andrea Kopecká. Jejich závod se uskuteční 25. ledna.

 

Mediální partneři: