Jezdecký festival

jezdecký festival
20. 3. 2020 - 22. 3. 2020

Jezdecký festival 2020: 23 soutěží, 4 disciplíny. Přihlášky otevřeny!

6. 2. 2020 09:15

Jezdecký festival 2020: 23 soutěží, 4 disciplíny. Přihlášky otevřeny!

Od pátku 20. do neděle 22. března nabídne Jezdecký festival v Královicích u Slaného celkem 23 soutěží ve čtyřech disciplínách. Zájemci o účast se již mohou hlásit prostřednictvím Jezdeckého informačního systému ČJF.

 
Parkuroví jezdci si tentokrát přijdou na své všechny tři dny. V pátek pro ně je vypsané honební skákání do 100 cm – tzv. „Speed and Music“, kdy půjde nejen o sportovní výkony, ale také o pobavení sebe i diváků. K tomu všemu jistě pomůže i atraktivní hudební doprovod. Po této soutěži následuje Mini-Maxi, které je již nedílnou součástí Jezdeckého festivalu.
 
V sobotu dopoledne se uskuteční finálové soutěže Zimního jezdeckého poháru ČJF. Do nich se může hlásit každý, kdo alespoň jednou zaboduje v příslušné kategorii při některém z kvalifikačních kol tohoto seriálu. Body získává nejlepších deset účastníků, resp. jezdci na prvním až desátém místě, a to v pony, malé a velké túře. Ve finále bodují umístění až do dvacáté pozice a o výsledcích celého seriálu rozhodne nejen finálový start, ale i dva nejvyšší bodové zisky z kvalifikací. 
 
Neděle začne pozvolna díky stupňované obtížnosti do 100 centimetrů, jež umožňuje start i těm méně zkušeným jezdcům, pro něž je však atraktivní se festivalového klání se zúčastnit. Následovat budou parkury na stupních obtížnosti L*, S* a ST*, přičemž poslední zmíněná úroveň je vypsaná jako Grand Prix Czech Equestrian Teamu s finále pro deset nejlepších dvojic. 
 
Drezurní jezdci se mohou hlásit do tří pátečních úloh L0/2016, JU/2018 a SG/2018. Pozor, počet účastníků je omezen, proto je vhodné se přihlásit co nejdříve! V pátek proběhnou také voltižní soutěže pro ženy a muže v kategoriích junior A, junior B, senior, skupiny junior a skupiny senior. Ve všech případech půjde výhradně o volné sestavy.
 
Vozatajům bude patřit sobotní odpoledne a večer, kdy vyvrcholí Zimní jezdecký pohár ČJF pro tuto disciplínu. Opět se do ní mohou hlásit všichni, kdo alespoň jednou zabodují v některé ze čtyř kvalifikací. Půjde o dvoukolové soutěže, kdy pořadí startů v druhém kole je obrácené podle výsledku a času prvního kola. Pořadí v seriálu určí opět nejen finálový výsledek, ale i dvě nejlepší bodová skóre z kvalifikací. 
 
Objednávky ustájení je možné zasílat do 15. března, a to pouze přes e-mail: ustajeni@jezdeckyfestival.cz. Aktuálně je k dispozici 40 boxů. Rezervace boxu je platná až po úhradě částky za ustájení převodem na účet (600 Kč / 1 den). Předpis platby obdrží zájemci e-mailem. Při zrušení účasti po 15. březnu se částka za objednané ustájení nevrací. Zrušení objednávky ustájení do 15. března musí být písemně potvrzeno (akceptováno) ze strany pořadatele. 
 
Podrobnosti najdete na www.jezdeckyfestival.cz, kde je v kategorii „soutěže“ i přímý odkaz do Jezdeckého informačního systému České jezdecké federace.

ZÁŠTITA:

Hlavní partner:

 

Partneři:

 
     

 

Mediální partneři:

 

Seznam vystavovatelů 2019:

AK Fahrzeugbau – horsetrucks

Centrum přívěsů Mělník

Decathlon - vše pro 70 sportů

De Heus - výrobce krmiv Energys

Dibaq - výrobce krmiv Fitmin

Do sedla - jezdecké potřeby

Equicov - výroba a vývoj vnitřních i venkovních boxů a vybavení stájí

Farnam - kosmetika pro koně - společnost Animal Central

Generali - pojišťovna - pobočka Roztoky u Prahy

Höveler - kvalitní krmivo pro koně

Koňské knihy - vydavatelství a e-shop - společnost Arcaro

ManMat - jezdecké potřeby pro koně

ZOOprodukt Ešpandr - prodejce jezdeckých potřeb