Jezdecký festival

jezdecký festival
20. 3. 2020 - 22. 3. 2020

Jezdecký festival v pátek nabídne čtyři skokové soutěže. Voltiž nebude

28. 2. 2020 15:00

Jezdecký festival v pátek nabídne čtyři skokové soutěže. Voltiž nebude

Pořadatelé Jezdeckého festivalu přistoupili ke změně pátečního programu. Velký zájem je o účast v drezurách, naopak je tomu u voltiže, kterou nahradí dvě nově vypsané parkurové soutěže ZM a Z s návazným rozeskakování. Voltižní exhibice bude v neděli.

 
Sedmý ročník Jezdeckého festivalu proběhne v Královicích u Slaného od 20. do 22. března. Pořadatelé oproti předchozímu ročníku přesunuli drezuru a voltiž z neděle na pátek, což se v kombinaci s jinými úlohami setkalo s pozitivním ohlasem u drezurních jezdců. Těch se již déle jak tři týdny před akcí přihlásilo výrazně více než v minulosti. 
 
„Předpokládáme, že se tři vypsané drezurní soutěže pojedou zhruba do 15.00 hodin, jelikož by mohlo proběhnout až padesát startů. Už v tuto chvíli máme nahlášených kolem třiceti dvojic,“ konstatoval ředitel závodů Josef Malinovský.
 
Opačná odezva nastala u voltižních účastníků, z nichž se 28. února nepřihlásil nikdo. Pořadatelé proto kontaktovali zástupce této disciplíny, kteří udělali orientační průzkum mezi subjekty zastoupenými při Jezdeckých festivalech v minulých letech. Z něho vyplynulo, že počty startujících by letos byly výrazně nižší. Důvodem je především skutečnost, že se voltižní soutěže pojedou ve všední den (byť v odpoledních hodinách), což je pro mnohé problematické jak z hlediska zajištění volna, tak s ohledem na dopravu i vzdálenost cvičenců a koní z Moravy. 
 
„S lítostí musíme oznámit, že se voltižní soutěže letos při Jezdeckém festivalu neuskuteční. Voltiž však zastoupena bude, a to minimálně v neděli, kdy by měli předvést exhibiční vystoupení členové Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát pod Radhoštěm,“ uvedl Malinovský.
 
Vzhledem ke zrušení voltižních soutěží byly vypsány na pátek nově dvě parkurové soutěže na stupních obtížnosti ZM a Z s následným rozeskakováním (v rozpisu soutěže č. 24 a 25). Večerní honební skákání „Speed and Music“ bylo upraveno na výšku 110 centimetrů. Na něj naváže divácky atraktivní Mini-Maxi a večerní program uzavře show program Jump and Drive – tedy klání dvoučlenných týmů složených z parkurových jezdců a vozatajů. 
 
Aktualizovaný rozpis závodů najdete na www.jezdectvi.org, do záznamu závodů se příp. dostanete přes přímý odkaz na webu www.jezdeckyfestival.cz.

ZÁŠTITA:

Hlavní partner:

 

Partneři:

 
     

 

Mediální partneři:

 

Seznam vystavovatelů 2019:

AK Fahrzeugbau – horsetrucks

Centrum přívěsů Mělník

Decathlon - vše pro 70 sportů

De Heus - výrobce krmiv Energys

Dibaq - výrobce krmiv Fitmin

Do sedla - jezdecké potřeby

Equicov - výroba a vývoj vnitřních i venkovních boxů a vybavení stájí

Farnam - kosmetika pro koně - společnost Animal Central

Generali - pojišťovna - pobočka Roztoky u Prahy

Höveler - kvalitní krmivo pro koně

Koňské knihy - vydavatelství a e-shop - společnost Arcaro

ManMat - jezdecké potřeby pro koně

ZOOprodukt Ešpandr - prodejce jezdeckých potřeb