Jezdecký festival

jezdecký festival
20. 3. 2020 - 22. 3. 2020

Zimní jezdecký pohár bude i v roce 2021. Festivalem však nevyvrcholí

13. 10. 2020 14:47

Zimní jezdecký pohár bude i v roce 2021. Festivalem však nevyvrcholí

Ačkoliv se zdá, že jezdecká sezona 2020 předčasně skončila, fanoušci jezdeckých závodů se již mohou těšit na začátek sezony 2021. Tu by měl opět otevřít Zimní jezdecký pohár. Seriál parkurových a vozatajských závodů však nezakončí Jezdecký festival.

 
Zimní jezdecký pohár se v roce 2021 uskuteční již poosmé. Sedmý ročník předčasně ukončila první vlna pandemie koronaviru Covid-19, ale organizátoři doufají, že podruhé se již tak nestane a celý seriál proběhne bez větších omezení.
 
Zmíněná pandemie však přece jenom budoucnost celé túry poznamenala i do budoucna. Nebude totiž zakončena tradičním Jezdeckým festivalem, který se pětkrát konal na výstavišti v Lysé nad Labem a pošesté jej hostil Královických dvůr nedaleko Slaného. „Sedmý Jezdecký festival v roce 2020 musel být zrušen jen několik málo dní před termínem konání kvůli zákazu akcí nad sto lidí, který byl o pár dní později ještě zpřísněn na zákaz shromažďování. Pro Jezdecký klub Jezdci.cz to byla obrovská rána a již tenkrát jsme se rozhodli, že festival dále pořádat nebudeme. Zároveň však jsme byli rozhodnuti udržet při životě Zimní jezdecký pohár jako celek, neboť se stal velkým oživením začátku sezony. Ostatně, v době, kdy seriál vznikal, tak u nás téměř žádná halová sezona ani nebyla,“ říká Josef Malinovský z Jezdeckého klubu Jezdci.cz.
 
Zimní jezdecký pohár by měl začít jako obvykle na přelomu ledna a února. Termín prvního kola vychází na sobotu 30. ledna a vyhrazený je opět pro vozatajství. Parkurové závody budou následovat o týden později a dále se budou střídat až do půlky března.
 
„Pokud vše vyjde podle plánů, většina parkurových kol proběhne v Královicích u Slaného. Nejméně jedno by však mělo být na Moravě, kam jistě zavítají i vozatajové. Mezi dalšími destinacemi seriálu by nemělo chybět Hradištko, dále pak Slatiňany a Tlumačov. Velkým překvapením bude finále. O jeho místě se zatím stále jedná, ale každopádně by mělo být v termínu 13. a 14. března,“ dodal Josef Malinovský.
 
JK Jezdci.cz na realizaci seriálu úzce spolupracuje s SK Artego zastoupeném Alešem Suchánkem, dále pak se Zemským hřebčincem Tlumačov a Národním hřebčínem Kladruby. Tradičním organizátorem prvního kola v Hradištku je JK Semice. 
 
„Aktuálně je velmi složité cokoliv plánovat. Nic méně v tuto chvíli již jsou pravidla Zimního jezdeckého poháru zaslána ke schválení členům Výkonného výboru České jezdecké federace. Očekáváme, že do konce října by měla být jasná termínová listina. Jednou z důležitých otázek, kterou řešíme, jsou živé přenosy ze všech kol prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz. Pevně doufáme, že se nám podaří získat pro seriál dostatek partnerů, aby se vše podařilo zrealizovat,“ dodal Josef Malinovský.
 
Žhavou novinkou jsou nově upravené internetové stránky. Vizuál, na který byli zvyklí návštěvníci webu www.jezdeckyfestival.cz, mají nyní stránky www.jezdeckypohar.cz, kam budou směřovat veškeré informace týkající se seriálu – od termínové listiny, přes pravidla, žebříčky, fotografie, videa, mapy areálů až po kontaktní údaje. Samozřejmě tam zájemci najdou i články s nejnovějšími aktualitami. 
 

Zimní jezdecký pohár 2021 – termínová listina

31. 01. 2021 spřežení – Čechy
06. 02. 2021 skoky – Čechy
13. 02. 2021 spřežení – Čechy
20. 02. 2021 skoky – Čechy
27. 02. 2021 skoky – Morava
28. 02. 2021 spřežení – Morava 
06. 03. 2021 skoky – Čechy
13. 03. 2021 spřežení – FINÁLE
14. 03. 2021 skoky – FINÁLE

 

Mediální partneři: